Beskrivelse
Produktbeskrivelse
Disse Liquid Pads fra Black Leaf, også kendt som olie / koncentrat riste, er lavet i rustfrit stål, og måler 20 mm i diameter. De er designet til brug i vaporizere, hvor de giver en effektiv fordampning af dine olier og koncentrater. De tætvævede stålfibre, skaber en stor overflade som sikrer en jævn og aromatisk fordampning, uden at materialet klumper eller brænder skævt.
En ekstra fordel er, at de beskytter din vaporizer mod tilstopning, og skåner endda selve teknikken i kammeret. Pad’en kan bruges flere gange, og rengøres nemt ved at lægge den i rensealkohol i en times tid, og derefter skylle den grundigt med vand.
Liquid Pads kan også bruges når du vil fordampe små mængder urter. Læg først urterne i kammeret, og derefter pad’en ovenpå. På den måde undgår du, at materialet hvirvler rundt, og du får en mere jævn fordampning. Samtidig fungerer de også som et ekstra filter, der forhindrer småpartikler i at blive inhaleret. Pakken indeholder 10 stk., hver med en højde på 5 mm.
Produktdata
- Producent : Black Leaf
- Type : Liquid Pads
- Materiale : Rustfrit stål
- Diameter : 20 mm
- Højde : 5 mm
- Genanvendelig : Ja
- Antal : 10 stk.
Yderligere information
| Diameter | 20-29 mm |
|---|---|
| Materiale | Metal |


Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.